BLA9H0912LS-250GU
BLA9H0912LS-250GU
Enlarge
For Reference Only
Part Number BLA9H0912LS-250GU
LIXINC Part # BLA9H0912LS-250GU
Manufacturer Ampleon
Category
Description BLA9H0912LS-250G/SOT502/TRAY
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BLA9H0912LS-250GU PCB Footprint and Symbol
BLA9H0912LS-250GU Specifications
Part Number:BLA9H0912LS-250GU
Brand:Texas Instruments
Current - Test :100 mA
Current Rating (Amps) :1.4µA
Frequency :960MHz ~ 1.215GHz
Gain :22dB
Noise Figure :-
Package / Case :SOT-502E
Power - Output :250W
Product Status :Active
Supplier Device Package :CDFM2
Transistor Type :LDMOS
Voltage - Rated :106 V
Voltage - Test :50 V
The Products You May Be Interested In
CE3512K2-C1 CE3512K2-C1 RF FET 4V 12GHZ 4MICROX 7220
More on Order
SAV-541+ SAV-541+ RF MOSFET E-PHEMT 3V SC70-4 7540