MRF7S15100HR5
MRF7S15100HR5
Enlarge
For Reference Only
Part Number MRF7S15100HR5
LIXINC Part # MRF7S15100HR5
Manufacturer NXP Semiconductors
Category
Description FET RF 65V 1.51GHZ NI780
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MRF7S15100HR5 PCB Footprint and Symbol
MRF7S15100HR5 Specifications
Part Number:MRF7S15100HR5
Brand:Texas Instruments
Current - Test :600 mA
Current Rating (Amps) :-
Frequency :1.51GHz
Gain :19.5dB
Noise Figure :-
Package / Case :SOT-957A
Power - Output :23W