MRF7S18125AHR5
MRF7S18125AHR5
Enlarge
For Reference Only
Part Number MRF7S18125AHR5
LIXINC Part # MRF7S18125AHR5
Manufacturer NXP Semiconductors
Category
Description FET RF 65V 1.88GHZ NI780
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MRF7S18125AHR5 PCB Footprint and Symbol
MRF7S18125AHR5 Specifications
Part Number:MRF7S18125AHR5
Brand:Texas Instruments
Current - Test :1.1 A
Current Rating (Amps) :-
Frequency :1.88GHz
Gain :17dB
Noise Figure :-
Package / Case :SOT-957A
Power - Output :125W