MRF7S18125AHSR3
MRF7S18125AHSR3
Enlarge
For Reference Only
Part Number MRF7S18125AHSR3
LIXINC Part # MRF7S18125AHSR3
Manufacturer NXP Semiconductors
Category
Description FET RF 65V 1.88GHZ NI780S
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MRF7S18125AHSR3 PCB Footprint and Symbol
MRF7S18125AHSR3 Specifications
Part Number:MRF7S18125AHSR3
Brand:Texas Instruments
Current - Test :1.1 A
Current Rating (Amps) :-
Frequency :1.88GHz
Gain :17dB
Noise Figure :-
Package / Case :NI-780S
Power - Output :125W
Product Status :Obsolete
Supplier Device Package :NI-780S
Transistor Type :LDMOS
Voltage - Rated :65 V
Voltage - Test :28 V
The Products You May Be Interested In
CE3512K2-C1 CE3512K2-C1 RF FET 4V 12GHZ 4MICROX 7220
More on Order
SAV-541+ SAV-541+ RF MOSFET E-PHEMT 3V SC70-4 7540