MRF6V12500HR3
MRF6V12500HR3
Enlarge
For Reference Only
Part Number MRF6V12500HR3
LIXINC Part # MRF6V12500HR3
Manufacturer NXP Semiconductors
Category
Description FET RF 110V 1.03GHZ NI-780H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MRF6V12500HR3 PCB Footprint and Symbol
MRF6V12500HR3 Specifications
Part Number:MRF6V12500HR3
Brand:Texas Instruments
Current - Test :200 mA
Current Rating (Amps) :-
Frequency :1.03GHz
Gain :19.7dB
Noise Figure :-
Package / Case :SOT-957A
Power - Output :500W