HHSC350ELL271MJC5S
HHSC350ELL271MJC5S
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHSC350ELL271MJC5S
LIXINC Part # HHSC350ELL271MJC5S
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 270UF 35V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHSC350ELL271MJC5S PCB Footprint and Symbol
HHSC350ELL271MJC5S Specifications
Part Number:HHSC350ELL271MJC5S
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :270 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :17mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2.2 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :286 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V