GYD1V151MCW1GS
GYD1V151MCW1GS
Enlarge
For Reference Only
Part Number GYD1V151MCW1GS
LIXINC Part # GYD1V151MCW1GS
Manufacturer Nichicon
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 150UF 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GYD1V151MCW1GS PCB Footprint and Symbol
GYD1V151MCW1GS Specifications
Part Number:GYD1V151MCW1GS
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :20mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :1000 Hrs @ 150°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.8 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :270 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V