PLF1D220MCL2
PLF1D220MCL2
Enlarge
For Reference Only
Part Number PLF1D220MCL2
LIXINC Part # PLF1D220MCL2
Manufacturer Nichicon
Category
Description CAP ALUM POLY 22UF 20% 20V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PLF1D220MCL2 PCB Footprint and Symbol
PLF1D220MCL2 Specifications
Part Number:PLF1D220MCL2
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :50mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :1.7 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :20 V