APXG250ARA680MH70G
APXG250ARA680MH70G
Enlarge
For Reference Only
Part Number APXG250ARA680MH70G
LIXINC Part # APXG250ARA680MH70G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 68UF 20% 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models APXG250ARA680MH70G PCB Footprint and Symbol
APXG250ARA680MH70G Specifications
Part Number:APXG250ARA680MH70G
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :28mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :15000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :25 V