HHXA800ARA390MJA0G
HHXA800ARA390MJA0G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXA800ARA390MJA0G
LIXINC Part # HHXA800ARA390MJA0G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 39UF 80V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXA800ARA390MJA0G PCB Footprint and Symbol
HHXA800ARA390MJA0G Specifications
Part Number:HHXA800ARA390MJA0G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :39 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :35mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Not For New Designs
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.2 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :80 V