APXG200ARA391MJ80G
APXG200ARA391MJ80G
Enlarge
For Reference Only
Part Number APXG200ARA391MJ80G
LIXINC Part # APXG200ARA391MJ80G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 390UF 20% 20V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models APXG200ARA391MJ80G PCB Footprint and Symbol
APXG200ARA391MJ80G Specifications
Part Number:APXG200ARA391MJ80G
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :390 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :22mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :15000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3.65 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :20 V