HHXC630ARA470MHA0G
HHXC630ARA470MHA0G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXC630ARA470MHA0G
LIXINC Part # HHXC630ARA470MHA0G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 47UF 20% 63V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXC630ARA470MHA0G PCB Footprint and Symbol
HHXC630ARA470MHA0G Specifications
Part Number:HHXC630ARA470MHA0G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :40mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :63 V