HHXC250ARA331MJA0G
HHXC250ARA331MJA0G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXC250ARA331MJA0G
LIXINC Part # HHXC250ARA331MJA0G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXC250ARA331MJA0G PCB Footprint and Symbol
HHXC250ARA331MJA0G Specifications
Part Number:HHXC250ARA331MJA0G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :20mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :25 V