HHXC250ARA330ME61G
HHXC250ARA330ME61G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXC250ARA330ME61G
LIXINC Part # HHXC250ARA330ME61G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM POLY 33UF 20% 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXC250ARA330ME61G PCB Footprint and Symbol
HHXC250ARA330ME61G Specifications
Part Number:HHXC250ARA330ME61G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :80mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :550 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :25 V