HHXD350ARA470MF61G
HHXD350ARA470MF61G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXD350ARA470MF61G
LIXINC Part # HHXD350ARA470MF61G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXD350ARA470MF61G PCB Footprint and Symbol
HHXD350ARA470MF61G Specifications
Part Number:HHXD350ARA470MF61G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :60mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :130 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :35 V