HHXD250ARA101MF80G
HHXD250ARA101MF80G
Enlarge
For Reference Only
Part Number HHXD250ARA101MF80G
LIXINC Part # HHXD250ARA101MF80G
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP ALUM HYBRD 100UF 20% 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HHXD250ARA101MF80G PCB Footprint and Symbol
HHXD250ARA101MF80G Specifications
Part Number:HHXD250ARA101MF80G
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :200 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :25 V