A700D686M008ATE015
A700D686M008ATE015
Enlarge
For Reference Only
Part Number A700D686M008ATE015
LIXINC Part # A700D686M008ATE015
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 68UF 20% 8V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A700D686M008ATE015 PCB Footprint and Symbol
A700D686M008ATE015 Specifications
Part Number:A700D686M008ATE015
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :15mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :4.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :8 V