826XMPL004MG19
826XMPL004MG19
Enlarge
For Reference Only
Part Number 826XMPL004MG19
LIXINC Part # 826XMPL004MG19
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM POLY 82UF 20% 4V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 826XMPL004MG19 PCB Footprint and Symbol
826XMPL004MG19 Specifications
Part Number:826XMPL004MG19
Brand:Texas Instruments
Applications :Decoupling
Capacitance :82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :9mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :1000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :4 V