337XMPL2R5MG19A
337XMPL2R5MG19A
Enlarge
For Reference Only
Part Number 337XMPL2R5MG19A
LIXINC Part # 337XMPL2R5MG19A
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 2.5V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 337XMPL2R5MG19A PCB Footprint and Symbol
337XMPL2R5MG19A Specifications
Part Number:337XMPL2R5MG19A
Brand:Texas Instruments
Applications :Decoupling
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :4.5mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :1000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :2.5 V