157XMPL6R3MG19
157XMPL6R3MG19
Enlarge
For Reference Only
Part Number 157XMPL6R3MG19
LIXINC Part # 157XMPL6R3MG19
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM POLY 150UF 20% 6.3V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 157XMPL6R3MG19 PCB Footprint and Symbol
157XMPL6R3MG19 Specifications
Part Number:157XMPL6R3MG19
Brand:Texas Instruments
Applications :Decoupling
Capacitance :150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :15mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :1000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :6.3 V