UGV1E221MP26311U
UGV1E221MP26311U
Enlarge
For Reference Only
Part Number UGV1E221MP26311U
LIXINC Part # UGV1E221MP26311U
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UGV1E221MP26311U PCB Footprint and Symbol
UGV1E221MP26311U Specifications
Part Number:UGV1E221MP26311U
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2.6 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :25 V