UGP1A471MNN1007RU
UGP1A471MNN1007RU
Enlarge
For Reference Only
Part Number UGP1A471MNN1007RU
LIXINC Part # UGP1A471MNN1007RU
Manufacturer Taiwan Chinsan Electronic
Category
Description CONDUCTIVE POLYMER SOLID CAPACIT
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UGP1A471MNN1007RU PCB Footprint and Symbol
UGP1A471MNN1007RU Specifications
Part Number:UGP1A471MNN1007RU
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :13mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :4.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :10 V