227ULR010MEW
227ULR010MEW
Enlarge
For Reference Only
Part Number 227ULR010MEW
LIXINC Part # 227ULR010MEW
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM POLY 220UF 20% 10V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 227ULR010MEW PCB Footprint and Symbol
227ULR010MEW Specifications
Part Number:227ULR010MEW
Brand:Texas Instruments
Applications :Decoupling
Capacitance :220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :15mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2.7 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :135 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :10 V