336ULG025MFF
336ULG025MFF
Enlarge
For Reference Only
Part Number 336ULG025MFF
LIXINC Part # 336ULG025MFF
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM POLY 33UF 20% 25V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 336ULG025MFF PCB Footprint and Symbol
336ULG025MFF Specifications
Part Number:336ULG025MFF
Brand:Texas Instruments
Applications :Decoupling
Capacitance :33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :50mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :1.87 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :93.5 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :25 V