567ULR4R0MFF
567ULR4R0MFF
Enlarge
For Reference Only
Part Number 567ULR4R0MFF
LIXINC Part # 567ULR4R0MFF
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 567ULR4R0MFF PCB Footprint and Symbol
567ULR4R0MFF Specifications
Part Number:567ULR4R0MFF
Brand:Texas Instruments
Applications :Decoupling
Capacitance :560 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :7mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :6.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :305 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :4 V