687UVG2R5MFBJ
687UVG2R5MFBJ
Enlarge
For Reference Only
Part Number 687UVG2R5MFBJ
LIXINC Part # 687UVG2R5MFBJ
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM POLY 680UF 20% 2.5V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 687UVG2R5MFBJ PCB Footprint and Symbol
687UVG2R5MFBJ Specifications
Part Number:687UVG2R5MFBJ
Brand:Texas Instruments
Applications :Decoupling
Capacitance :680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :13mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :4.52 A @ 120 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :226 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :2.5 V