SLPX223M025E7P3
SLPX223M025E7P3
Enlarge
For Reference Only
Part Number SLPX223M025E7P3
LIXINC Part # SLPX223M025E7P3
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SLPX223M025E7P3 PCB Footprint and Symbol
SLPX223M025E7P3 Specifications
Part Number:SLPX223M025E7P3
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :27mOhm @ 120Hz
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :3000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :6.66 A @ 20 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :5.33 A @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :25 V