381LX682M050A022
381LX682M050A022
Enlarge
For Reference Only
Part Number 381LX682M050A022
LIXINC Part # 381LX682M050A022
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 381LX682M050A022 PCB Footprint and Symbol
381LX682M050A022 Specifications
Part Number:381LX682M050A022
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :6800 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :3000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3.8 A @ 20 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :3.3 A @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50 V