SLP223M035H9P3
SLP223M035H9P3
Enlarge
For Reference Only
Part Number SLP223M035H9P3
LIXINC Part # SLP223M035H9P3
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Category
Description CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SLP223M035H9P3 PCB Footprint and Symbol
SLP223M035H9P3 Specifications
Part Number:SLP223M035H9P3
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :24mOhm @ 120Hz
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :3000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - Snap-In
Polarization :Polar
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :-
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :35 V