B41888E8687M000
B41888E8687M000
Enlarge
For Reference Only
Part Number B41888E8687M000
LIXINC Part # B41888E8687M000
Manufacturer EPCOS (TDK)
Category
Description CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models B41888E8687M000 PCB Footprint and Symbol
B41888E8687M000 Specifications
Part Number:B41888E8687M000
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :96mOhm @ 10kHz
Impedance :87 mOhms
Lifetime @ Temp. :10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can
Polarization :Polar
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.302 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :63 V