EY1V101MP26311P5RU
EY1V101MP26311P5RU
Enlarge
For Reference Only
Part Number EY1V101MP26311P5RU
LIXINC Part # EY1V101MP26311P5RU
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EY1V101MP26311P5RU PCB Footprint and Symbol
EY1V101MP26311P5RU Specifications
Part Number:EY1V101MP26311P5RU
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :700 mOhms
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :500 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :200 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :35 V