EY1V101MP26311EU
EY1V101MP26311EU
Enlarge
For Reference Only
Part Number EY1V101MP26311EU
LIXINC Part # EY1V101MP26311EU
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EY1V101MP26311EU PCB Footprint and Symbol
EY1V101MP26311EU Specifications
Part Number:EY1V101MP26311EU
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :100 mOhms
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :550 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :220 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :35 V