SM1E100MP20511U
SM1E100MP20511U
Enlarge
For Reference Only
Part Number SM1E100MP20511U
LIXINC Part # SM1E100MP20511U
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SM1E100MP20511U PCB Footprint and Symbol
SM1E100MP20511U Specifications
Part Number:SM1E100MP20511U
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :19.9 Ohms
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :110 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :55 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :25 V