EY1E101MP26311U
EY1E101MP26311U
Enlarge
For Reference Only
Part Number EY1E101MP26311U
LIXINC Part # EY1E101MP26311U
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EY1E101MP26311U PCB Footprint and Symbol
EY1E101MP26311U Specifications
Part Number:EY1E101MP26311U
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :1.5Ohm @ 120Hz
Impedance :210 mOhms
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :340 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :136 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :25 V