UT477M6V3HFKTA
UT477M6V3HFKTA
Enlarge
For Reference Only
Part Number UT477M6V3HFKTA
LIXINC Part # UT477M6V3HFKTA
Manufacturer Aillen
Category
Description CAP. ALUM 470UF 6.3V 20% SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UT477M6V3HFKTA PCB Footprint and Symbol
UT477M6V3HFKTA Specifications
Part Number:UT477M6V3HFKTA
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Polarization :-
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :-
Ripple Current @ Low Frequency :214 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :6.3 V