UE337M016HFKTA
UE337M016HFKTA
Enlarge
For Reference Only
Part Number UE337M016HFKTA
LIXINC Part # UE337M016HFKTA
Manufacturer Aillen
Category
Description CAP. ALUM 330UF 16V 20% SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UE337M016HFKTA PCB Footprint and Symbol
UE337M016HFKTA Specifications
Part Number:UE337M016HFKTA
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Polarization :-
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :240 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Tolerance :-
Voltage - Rated :16 V