SF1C221MP30807RU
SF1C221MP30807RU
Enlarge
For Reference Only
Part Number SF1C221MP30807RU
LIXINC Part # SF1C221MP30807RU
Manufacturer Taiwan Chinsan Electronic
Category
Description ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SF1C221MP30807RU PCB Footprint and Symbol
SF1C221MP30807RU Specifications
Part Number:SF1C221MP30807RU
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can
Polarization :Polar
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :341.19 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :223 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :16 V