RF1E471MP51012ERU
RF1E471MP51012ERU
Enlarge
For Reference Only
Part Number RF1E471MP51012ERU
LIXINC Part # RF1E471MP51012ERU
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RF1E471MP51012ERU PCB Footprint and Symbol
RF1E471MP51012ERU Specifications
Part Number:RF1E471MP51012ERU
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :39 mOhms
Lifetime @ Temp. :10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :1.33 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :665 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :25 V