RF1E821MP51016EU
RF1E821MP51016EU
Enlarge
For Reference Only
Part Number RF1E821MP51016EU
LIXINC Part # RF1E821MP51016EU
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RF1E821MP51016EU PCB Footprint and Symbol
RF1E821MP51016EU Specifications
Part Number:RF1E821MP51016EU
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :820 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :40 mOhms
Lifetime @ Temp. :10000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2.15 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :1.075 A @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :25 V