EY1V221MP30812
EY1V221MP30812
Enlarge
For Reference Only
Part Number EY1V221MP30812
LIXINC Part # EY1V221MP30812
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EY1V221MP30812 PCB Footprint and Symbol
EY1V221MP30812 Specifications
Part Number:EY1V221MP30812
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :72 mOhms
Lifetime @ Temp. :7000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :400 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :35 V