PF2D330MCE1212F3
PF2D330MCE1212F3
Enlarge
For Reference Only
Part Number PF2D330MCE1212F3
LIXINC Part # PF2D330MCE1212F3
Manufacturer Taiwan Chinsan Electronic
Category
Description ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITORS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PF2D330MCE1212F3 PCB Footprint and Symbol
PF2D330MCE1212F3 Specifications
Part Number:PF2D330MCE1212F3
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :3000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-25°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can
Polarization :Polar
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :500 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :200 V