515D226M063AA6AE3
515D226M063AA6AE3
Enlarge
For Reference Only
Part Number 515D226M063AA6AE3
LIXINC Part # 515D226M063AA6AE3
Manufacturer Vishay / Sprague
Category
Description CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 515D226M063AA6AE3 PCB Footprint and Symbol
515D226M063AA6AE3 Specifications
Part Number:515D226M063AA6AE3
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :Radial, Can
Polarization :Polar
Product Status :Last Time Buy
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :230 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :115 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :63 V