515D104M050JA6AE3
515D104M050JA6AE3
Enlarge
For Reference Only
Part Number 515D104M050JA6AE3
LIXINC Part # 515D104M050JA6AE3
Manufacturer Vishay / Sprague
Category
Description CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 515D104M050JA6AE3 PCB Footprint and Symbol
515D104M050JA6AE3 Specifications
Part Number:515D104M050JA6AE3
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :Radial, Can
Polarization :Polar
Product Status :Last Time Buy
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :1 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50 V