517D107M025AA8PE3
517D107M025AA8PE3
Enlarge
For Reference Only
Part Number 517D107M025AA8PE3
LIXINC Part # 517D107M025AA8PE3
Manufacturer Vishay / Sprague
Category
Description CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 517D107M025AA8PE3 PCB Footprint and Symbol
517D107M025AA8PE3 Specifications
Part Number:517D107M025AA8PE3
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :217.5 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :145 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :25 V