517D336M050AA7KE3
517D336M050AA7KE3
Enlarge
For Reference Only
Part Number 517D336M050AA7KE3
LIXINC Part # 517D336M050AA7KE3
Manufacturer Vishay / Sprague
Category
Description CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 517D336M050AA7KE3 PCB Footprint and Symbol
517D336M050AA7KE3 Specifications
Part Number:517D336M050AA7KE3
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :-
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50 V