CENGPXA270-520-10-503HC
CENGPXA270-520-10-503HC
Enlarge
For Reference Only
Part Number CENGPXA270-520-10-503HC
LIXINC Part # CENGPXA270-520-10-503HC
Manufacturer Beacon EmbeddedWorks
Category
Description IC MOD PXA270 520MHZ 64MB
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CENGPXA270-520-10-503HC PCB Footprint and Symbol
CENGPXA270-520-10-503HC Specifications
Brand:Texas Instruments
Co-Processor :-
Connector Type :SO-DIMM-144
Core Processor :PXA270
Flash Size :32MB
Module/Board Type :MCU Core
Operating Temperature :0°C ~ 70°C
Product Status :Discontinued at Digi-Key
RAM Size :64MB
Speed :520MHz