IDT79RC32T365-150BCG
IDT79RC32T365-150BCG
Enlarge
For Reference Only
Part Number IDT79RC32T365-150BCG
LIXINC Part # IDT79RC32T365-150BCG
Manufacturer Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Category
Description IC MPU INTERPRISE 150MHZ 256BGA
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models IDT79RC32T365-150BCG PCB Footprint and Symbol
IDT79RC32T365-150BCG Specifications
Brand:Texas Instruments
Co-Processors/DSP :Security; SEC
Core Processor :MIPS-II
Display & Interface Controllers :-
Ethernet :10/100Mbps (2)
Graphics Acceleration :No
Number of Cores/Bus Width :1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :256-LBGA
Product Status :Obsolete
RAM Controllers :SDRAM
SATA :-
Security Features :Cryptography, Random Number Generator
Speed :150MHz
Supplier Device Package :256-CABGA (17x17)
USB :-
Voltage - I/O :2.5V, 3.3V