FUSB3307D90B0AFMNWTWG
FUSB3307D90B0AFMNWTWG
Enlarge
For Reference Only
Part Number FUSB3307D90B0AFMNWTWG
LIXINC Part # FUSB3307D90B0AFMNWTWG
Manufacturer onsemi
Category
Description 90W USB TYPE-C PD SOURCE CONTROL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models FUSB3307D90B0AFMNWTWG PCB Footprint and Symbol
FUSB3307D90B0AFMNWTWG Specifications
Brand:Texas Instruments
Current - Supply :10mA
Function :Adapter
Interface :USB
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :20-VFQFN Exposed Pad
Product Status :Last Time Buy
Protocol :USB
Standards :USB 3.0
Supplier Device Package :20-QFN (4x4)
Voltage - Supply :4.75V ~ 5.5V