EY1V470MP50511EU
EY1V470MP50511EU
Enlarge
For Reference Only
Part Number EY1V470MP50511EU
LIXINC Part # EY1V470MP50511EU
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EY1V470MP50511EU PCB Footprint and Symbol
EY1V470MP50511EU Specifications
Part Number:EY1V470MP50511EU
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :3.39Ohm @ 120Hz
Impedance :410 mOhms
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :250 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :75 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :35 V