SM1H220MPN0511
SM1H220MPN0511
Enlarge
For Reference Only
Part Number SM1H220MPN0511
LIXINC Part # SM1H220MPN0511
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SM1H220MPN0511 PCB Footprint and Symbol
SM1H220MPN0511 Specifications
Part Number:SM1H220MPN0511
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :190 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :95 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50 V